• Czwórboiści w finale wojewódzkim!

            Mistrzostwa rejonu pilskiego w czwórboju lekkoatletycznym, które odbyły się w Pile, były kolejnym radosnym momentem naszych sportowców. Drużyna lekkoatletyczna chłopców zajmując drugie miejsce w zawodach, uzyskała kwalifikację do kolejnego w tym roku finału wojewódzkiego. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta, które uplasowały się na czwartej pozycji i znalazły się w sportowej „poczekalni”. Istnieje szansa na awans do zawodów z wynikiem, z rankingu wojewódzkiego.

          • 😊 EKO - WYPRAWA

            6 maja klasa 3a pod opieką wychowawcy, pedagoga szkolnego i pracownika Nadleśnictwa Krzyż wyruszyła na wycieczkę do Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj- Zamek im. prof. Jana Szyszko. Zajęcia odbyły się w sali edukacyjnej oraz w terenie na ścieżce „ Morena Czarnkowska”. Pan przewodnik oprowadził dzieci po wystawie, która miała charakter spaceru po lesie, w następujących po sobie porach roku. Aranżacja sali, współgrające ze sobą światła i dźwięki ze środowiska naturalnego sprawiły, że uczniowie mogli poczuć się jak w lesie. W sali wystawy historycznej zaprezentowana została historia Lasów Państwowych, Puszczy Noteckiej oraz założycieli Zamku w Goraju – rodziny Hochbergów. Pobyt w Goraju zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

          • AWANS CHŁOPCÓW W PIŁCE NOŻNEJ DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO.

            Drużyna chłopców rocznika 2009-2010 jest w finale ośmiu najlepszych drużyn naszego województwa w piłce nożnej, który odbędzie się 17 maja w Gnieźnie.

            Pierwszym etapem tych rozgrywek były mistrzostwa powiatu, które rozegrane zostały w Lubaszu. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn rywalizujących systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce, które było premiowane awansem do finału rejonowego. Z rozegranych czterech spotkań tylko jedno zakończyło się remisem, a pozostałe trzy wysokimi wygranymi o czym świadczy bilans bramkowy. Piętnaście bramek strzelonych i tylko trzy stracone.

          • Warsztaty dziennikarskie

            ✍️ 9. maja 2024 r. uczniowie klasy 1 MP wraz z wychowawcą udali się na warsztaty dziennikarskie pt. Człowiek na pierwszym miejscu. Jak rozmówcy tworzą materiał?, które zorganizowane były na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

            ✍️ Dzięki nawiązaniu współpracy z Panią prof. UAM hab. Agnieszką Kulą uczniowie wzięli udział w interesujących warsztatach, które przygotowali dla nas studenci z Naukowego Koła Kultury Medialnej PRojektor.

          • 😊 SZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

            „CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA,

            JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA”

            (W. SZYMBORSKA)

            W kwietniu odbył się SZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM dla uczniów klas drugich i trzecich. Po eliminacjach klasowych do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Tytuł mistrza czytania ze zrozumieniem w pionie klas drugich zdobyła Anastazja Piórkowska z klasy II b. Wyróżnieni zostali także uczniowie: Wojciech Lisewski z klasy IIa i Liliana Głoc z klasy II c. Natomiast w klasach III mistrzem czytania ze zrozumieniem został Filip Balbierz z klasy III a. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a laureaci i wyróżnieni uczniowie dyplomy i nagrody.

          • Działamy dla klimatu

            Centrum Creo - DziałaMY dla Klimatu!

            30 kwietnia nasza szkoła zakończyła udział w projekcje „Włączamy ZERO WASTE” organizowanym przez Stowarzyszenie CREO, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Stowarzyszenie Ekologi brez meja ze Słowenii oraz organizację Norsensus Mediaforum z Norwegii. Głównymi założeniami projektu, było promowanie wolontariatu, aktywności obywatelskiej i ekologii.

          • Sukcesy na lekkoatletycznej bieżni

            Mistrzostwa powiatu w czwórboju lekkoatletycznym

            W Czarnkowie odbyły się mistrzostwa powiatu w czwórboju lekkoatletycznym i nasze drużyny powróciły z tej wyprawy z tarczą. W bardzo wymagającej lekkoatletycznej specjalności chłopcy zostali mistrzami powiatu, dziewczęta ukończyły zawody na drugim miejscu. W rywalizacji uczestniczyło siedem męskich zespołów i pięć żeńskich.

          • Mistrzostwa Wielkopolski w biegach przełajowych

            Mistrzostwa województwa w biegach przełajowych, które odbyły się w Żerkowie to największa sportowa impreza sportowa organizowana przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Na zawody przybyło blisko dwa tysiące młodych biegaczy, w każdej kategorii wystartowało około dwustu zawodników. Oprócz rywalizacji indywidualnej prowadzona była również drużynowa, w której po zwycięstwach powiatowych, uczestniczyły aż trzy nasze drużyny.

          • Przyroda na angielskim? Czemu nie?!

            CLIL (Content and Language Integrated Learning), czyli metoda zintegrowanego nauczania przedmiotu oraz języka obcego, jest metodą innowacyjną, rozszerzającą wiedzę fachową przy jednoczesnym pogłębianiu kompetencji językowej.

            W minionym tygodniu uczniowie klasy 3a pogłębiali wiedzę dotyczącą zwierząt i ich pożywienia oraz wykonali plakaty przedstawiające zwierzęta mięsożerne, roślinożerne i wszystkożerne. Wszystko to oczywiście w języku angielskim!

          • SZKOLNY  KONKURS  MATEMATYCZNY  KLAS  II – III

            Trudno policzyć, który to już raz uczniowie klas młodszych wzięli udział w SZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KLAS II - III. Jak zawsze, było dużo emocji i wrażeń, ale tylko do momentu rozpoczęcia rozwiązywania zadań matematycznych – nie tylko rachunkowych, ale także tych sprawdzających umiejętność logicznego myślenia. W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 24 uczniów; każdą klasę reprezentowało troje uczniów. Sprawdzenia i oceny prac konkursowych dokonała Pani Marta Brukarczyk, która również brała udział w organizacji konkursu.

          • Majowe święta

            1. maja jest Świętem Pracy, 2. maja to Dzień Flagi RP, a 3. maja obchodzimy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP. Z okazji tych świąt w naszej szkole odbył się uroczysty apel w wykonaniu uczniów klasy 1M LO. Scenariusz zawierał rys historyczny, ważne daty i wydarzenia oraz współczesne spojrzenie młodych ludzi na zagadnienie patriotyzmu oraz najważniejszy dokument w państwie, którym jest Konstytucja. Oprócz scenek dramowych uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni upamiętniające majowe święta.

          • WYCIECZKA  UCZNIÓW  KLASY  2C  I  2D  DO  MNISZEK

            W czwartek 25 kwietnia uczniowie klasy 2c i 2d wybrali się w podróż autokarem, której celem było Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach koło Międzychodu. Założony w wyremontowanych dawnych budynkach folwarcznych Ośrodek Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach to miejsce, w którym można zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów – kowalski, szewski, garncarski, wikliniarski, stanowisko pszczelarza, sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać cykl prac rolniczych i dawne maszyny rolnicze. W warsztatach tych można spróbować ulepić gliniane naczynia, zrobić wiklinowy koszyk, zobaczyć wyrób gwoździ czy prace szewca. Ośrodek przygotowany jest na zajęcia nie tylko latem – pokazy zaplanowane są tak, by każda pora roku, zgodnie z rytmem prac polowych stanowiła atrakcję turystyczną. Na miejsce przyjechaliśmy zgodnie z planem. Zajęły się nami bardzo miłe p

          • ABC EMPATII W KLASIE 1 ABCD

            Wszystkie dzieci mają prawo do szczęśliwego dzieciństwa i żadne z nich nie może czuć się gorsze, tylko dlatego, że pozornie różni się od innych. Każdy, mały czy duży, chce być kochany, szczęśliwy, akceptowany takim, jakim jest. Każdy chce mieć dużo kolegów, koleżanek. Nikt nie chce być smutny ani samotny. Tą wspaniałą wiedzę i te piękne umiejętności nadal systematycznie utrwalają i doskonalą uczniowie klasy 1abcd, kontynuując realizację projektu pn. ,,ABC-Empatii”. Towarzyszą im w tym bohaterowie książki, pod tym samym tytułem, Zosia, Maks, Alicja, Eryk, Tomek, Kaja i wielu innych. Empatia… Jakie to ładne słowo…

    • Nagłówek

    • Przyjaciel Szkoły - dziękujemy za sponsoring

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Rekrutacja do LO
      w Krzyżu Wlkp.
      na r.szk. 2024/2025

      Oferta edukacyjna

      Zasady i terminy rekrutacji

      Podanie

      Karta informacyjna

      RODO

       

    • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

      Nasza szkoła przystąpiła do Rządoowego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 


    • Godziny dzwonków

      Piątek 17.05.2024
    • Sprawdź aktualny stan powietrza
      w Krzyżu Wlkp.

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 4151524
    • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krzyżu Wlkp.

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
      • 67 25 64 087, /sekretariat, ul.Sienkiewicza 1/ 693 713 462, 67 25 64 035 /sekretariat, ul. Wojska Polskiego 31/ 67 25 65 614 /świetlica, ul.Wojska Polskiego 31/
      • ul. Sienkiewicza 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski Poland
      • tel. 607 590 711 do dyrektora szkoły w pilnych sprawach
      • www.zso.krzyz.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych